Umywalka podblatowa czy nablatowa?

Umywalka to jeden z najważniejszych elementów w każdej łazience. Powinna być ona jednocześnie estetyczna, funkcjonalna i nowoczesna. Współczesny rynek oferuje przede wszystkim umywalki podblatowe i nablatowe. Czym się różnią się one między sobą?

Umywalka nablatowa

Taka umywalka zlokalizowana jest nad blatem szafki łazienkowej. To rozwiązanie dość nowe na rynku. W tym przypadku na umywalkę trzeba przeznaczyć co najmniej 70 cm. Umywalki nablatowe mogą być węższe, bo sporo funkcji przyjmuje sam blat. Na nim położyć można różnego rodzaju akcesoria łazienkowe. Poza tym takie umywalki są łatwe do czyszczenia. Sprawdzają się w pomieszczeniach o różnej wielkości. Wybór na rynku w tym przypadku jest coraz większy. Takie umywalki są komfortowe w użytkowaniu, bo rant zlokalizowany jest ponad blatem.

Umywalka podblatowa – cechy szczególne

umywalka podblatowa w łazience

W tym przypadku umywalka w zasadzie niemal w całości znajduje się pod blatem szafki łazienkowej. Takie umywalki zajmują więcej miejsca niż nablatowe. Nie ma też co szaleć z kształtami, bo większa część umywalki chowana jest pod blatem. Jednak i takie umywalki mają swoje atuty. Przede wszystkim mają one ukryte rury i inne elementy armatury, co oczywiście wpływa pozytywnie na wygląd całej łazienki. Poza tym miejsce na blacie można wykorzystać na kosmetyki i inne akcesoria. Takie umywalki nie są też trudne do utrzymania w czystości. Dlatego też ich popularność od wielu lat w zasadzie nie maleje.

Umywalki podblatowewww.ekspercilazienek.pl/umywalki-podblatowe  świetnie sprawdzają się zarówno w małych, jak i dużych łazienkach. Stanowią z blatem jedną całość, a więc nie są trudne do czyszczenia. Poza tym zawsze pozostałą na blacie przestrzeń można w dowolny sposób wykorzystać. Wybór na rynku jest spory, także pod względem kolorystycznym, a więc znaleźć można odpowiedni model do każdego wystroju łazienki itd..

Subscribe / Share

Article by kalos

Authors bio is coming up shortly.
kalos tagged this post with: Read 4 articles by