Na co zwrócić uwagę podczas kupowania umywalki?

umywalka wolnostojącaKupno odpowiedniej umywalki do łazienki mogłoby się wydawać bardzo proste, jednak wszystko zależy tak naprawdę od tego, jaki efekt właściciele chcą osiągnąć w pomieszczeniu kąpielowym. Umywalka musi zostać odpowiednio dopasowana do stylu łazienki, dlatego umywalki nablatowe raczej nie będą pasować do łazienek klasycznych czy urządzonych w stylu vintage.

Odpowiedni design to podstawa

Walory estetyczne to bardzo istotne kryterium wyboru każdej umywalki. Ta jednak nie może jedynie ładnie wyglądać i odpowiednio prezentować się w łazience, ale musi być również praktyczna. Powinna ona przykuwać wzrok, podporządkowywać sobie całą aranżację oraz ją subtelnie dopinać. Ponadto z uwagi na swoją formę, kształt oraz materiał, z jakiego została wykonana, musi ona również nadawać ton całej łazience. Fantastycznym wyborem będzie umywalka wolnostojąca, która nada każdemu wnętrzu bardzo nowoczesnego i niepowtarzalnego charakteru. Dzięki swoim ciekawym kształtom oraz znacznym gabarytom taka umywalka wolnostojąca nie tylko idealnie przykuwa wzrok, ale również spełnia warunki estetyczne i świetnie się prezentuje.

Odpowiedni rozmiar umywalki to klucz do sukcesu

Wybierając umywalkę do łazienki należy mieć na uwadze ilość osób, które będą z niej korzystać każdego dnia. Jej odpowiedni rozmiar powinien być uzależniony od kilku czynników: wielkość domu czy mieszkania, liczby domowników oraz harmonogramu dnia. Standardowo przyjmuje się, że komfortowej wielkości umywalka powinna mieć ok. 50-60 cm szerokości plus 5 cm wolnej przestrzeni po obu jej stronach. W takiej umywalce można swobodnie wykonywać codzienne czynności, jak mycie zębów czy dłoni.

Subscribe / Share

Article by kalos

Authors bio is coming up shortly.
kalos tagged this post with: Read 4 articles by